Bazár

Členovia Bonsai klubu ponúkajú zo svojich pestovateľských prebytkov na predaj bonsaje, misky, náradie či knihy podľa aktuálneho zoznamu.

Bonsaje – aktuálna ponuka:

Dráč

Obrovský dráč - tr. Miska má rozmery 40x50cm, aby boli jasné rozmery a váha stromu. Dráč je čerstvo presadený do plytšej misky, predtým bol 3 roky v plasťáku. Veľmi dobrý potenciál. Je to druh dráča s červenými listami, ale od vykopania sa prepol do zelenej. Na jeseň je krásne ohnivo oražovo červený.

Cena : 300

Borievka čínska

Borievka čínska, ktorá si toho už veľa odskákala (dvojkmeň, jednokmeň, výrazné skompaktnenie, zmena rozbitej misky). Veľmi rýchlo hustne. Túto jar bora natvarovaná na finálne rozloženie vetiev, teraz stačí rok čakať, kým naberie hmotu znova späť. Aktuálne fotka je s pivom (plytká miska) a strom tam nevyzár veľmi fotogenicky (naživo nie je vôbec tak strapatý). Fotka v plasťáku je po prvom tvarovaní (na ukážku vývoja).

Cena : 500

Borievka netatová

Parádna sabina, 3 roky v tejto malej miske. Potrebuje po dvoch sezónach rastu a zahusťovania znova pekne vydrôtovať smerom k plánu. Fotka s pivom je aktuálna, zvyšné sú pred a po prvom tvarovaní.

Cena : 500

Borievka čínska var. itoigawa

Pekne pokrútená Itoigawa s jinmi. Potrebuje natvarovať po dvoch sezónach rastu a zahusťovania obrastu. Už má pekne zadefinované shari a je v menšej miske ako pôvodne. Ďalší rok môže ísť do menšej misky. Druhá fotka ukazuje zámer po prvom tvarovaní a určite po natvarovaní môže byť rovnaká avšak hustejšia.

Cena : 400

Borievka netatová

Parádna sabina, 2 roky v tejto miske, takže ďalší rok môže ísť do zase o kus menšej (a krajšej). Pokrútená a už aj pekne hustá, takže tento rok môže byť tvarovaná. Fotka s pivom je aktuálna.

Cena : 600

Javor dlaňolistý kiyohime

Špeciálna varieta javora dlaňolistého. Má veľmi malé lístky, veľmi krátke internódiá (, netreba takmer vôbec strihať) a je neskutočne hustý. Na fotke je deň po otvorení pukov, o týždeň to bude žltozelená kopa. Má vynikajúce nebari a na kmeňi ani jednu jazvu. Veľmi elegatný stromček. Na budúci rok môže ísť do oválnej plytkej misky.

Cena : 500

Tavoľník

Tavoľník bohato kvitne (ružovo) a má veľa maličkých lístkov. Vykopaný pred 6 rokmi v záhrade, 2 roky v tejto malej miske. Možnosť kúpiť bez misky (od Dordu, má hodnotu 100 eur).

Cena : 350 300

Nátržník svetlokvitnúci

Nátržník kvitnúci na svetložlto. Má chlpaté tmavozelné listy. Bohato kvitne, na fotke má prvé listy, o mesiac to bude zelená guľa. To čo vyzerá ako hnedé listy sú minuloročné kvety (na ukážku ako veľa ich je) Mám ho cca 6 rokov, vykopaný ako záhradné yamadori. Po odkvete treba nekompromisne sekať, nech si drží tvar.

Cena : 300 250

Nátržník žltoknitnúci

Nátržník kvitnúci na žlto. Má hladké svetlozelné listy. Bohato kvitne, na fotke má prvé listy, o mesiac to bude zelená guľa. Mám ho cca 6 rokov, vykopaný ako záhradné yamadori.

Cena : 300

Hrab obyčajný

Hrab obyčajný v plytkej miske (tráva je bonus, viem dodať aj bez). U mňa je už 6 rokov, nikdy s ním nebol problém, pekne zaťahuje rany a obrast hustne.

Cena : 350 300

Baobab - 5 ročný

Vypestované u nás na Slovensku, čiže prispôsobené našej klíme. Výška je od 20 do 30cm, hrúbka kmeňa 3-5cm. K dispozícii je viac kusov. Cena je bez kochlíka (dá sa kúpiť, viď misky). Možnosť poslať poštou na dobierku za cca €3,50. baobab.slovakia@gmail.com

Cena : €20,-

Baobab - 2 ročný

Vypestované u nás na Slovensku, čiže prispôsobené našej klíme. Výška je od 20 do 30cm, hrúbka kmeňa 1-2cm. K dispozícii je viac kusov. Cena je bez kochlíka (dá sa kúpiť, viď misky). Možnosť poslať poštou na dobierku za cca €3,50. baobab.slovakia@gmail.com

Cena : €13,-

Misky – aktuálna ponuka:

Kochlík veľký

baobab.slovakia@gmail.com

Cena : €18,-

Kochlík malý

baobab.slovakia@gmail.com

Cena : €12,-

Ostatné – aktuálna ponuka:

Baobab - dvojmesačné sadeničky

Cena je za jeden kus. Možnosť poslať na dobierku za cca €1,90. baobab.slovakia@gmail.com

Cena : €2,-

Baobab - semená

Cena je za 5 kusov semiačok. Sú z čerstvého zberu a ich klíčivosť je do 10 rokov pri správnom skladovaní. Možnosť poslať na dobierku za cca €1,90. baobab.slovakia@gmail.com

Cena : €1,5 / 5ks